Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Aktualności

26 09 2024
Rezystancja izolacji - na czym polega?
Rezystancja izolacji to parametr, który pozwala określić stan izolacji przewodów w danej instalacji, a tym samym zweryfikować stopień ochrony podstawowej zapewnianej przez izolację zarówno użytkownikom, jak i urządzeniom pracującym w obrębie tej sieci. W tym artykule opisujemy jak zmierzyć rezystancję izolacji, jak często powinno odbywać się badanie rezystancji izolacji w instalacjach niskiego napięcia oraz wskazujemy, jakie znaczenie ma pomiar rezystancji izolacji w praktyce.
więcej
16 09 2024
Połączenie szeregowe i równoległe - wyjaśniamy różnice | Elektro-Spark
Komponenty obwodów elektrycznych i elektronicznych mogą być ze sobą połączone w różny sposób. Połączenie szeregowe i równoległe to dwie najbardziej rozpowszechnione i najczęściej wykorzystywane metody łączenia elementów w szeroko rozumianej elektronice oraz elektryce. Pomimo istotnych różnic bywają jednak one ze sobą mylone. W tym artykule opisujemy połączenia równoległe i szeregowe pod kątem ich specyfiki, podajemy przykłady takich połączeń oraz wyjaśniamy, w jaki sposób połączenie równoległe i szeregowe wpływa na parametry prądu przepływającego przez dany obwód.
więcej
25 08 2024
SELV, PELV oraz FELV - układy bardzo niskiego napięcia
Układy bardzo niskiego napięcia (ELV, od ang. Extra-Low Voltage) powszechnie wykorzystuje się w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludziom poprzez redukcję zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym przy dotyku bezpośrednim i pośrednim. W tym artykule omawiamy używane współcześnie układy ELV, opisujemy ich specyfikę, wymagania, możliwe zastosowania oraz wskazujemy najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi układami.
więcej
17 08 2024
Łączenie przewodów aluminiowych z miedzianymi - czy można je łączyć?
Obowiązujące w Polsce przepisy i normy nakazują stosowanie wyłącznie jednego typu materiału (miedź albo aluminium) podczas układania nowej instalacji elektrycznej. Co jednak zrobić w przypadku, gdy zachodzi konieczność wymiany jedynie części starej instalacji, wykonanej z aluminium? Czy w takiej sytuacji możliwe jest łączenie przewodów aluminiowych z miedzianymi, a jeśli tak, to jak bezpiecznie wykonać takie połączenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule - zapraszamy do lektury!
więcej
26 07 2024
Na czym polega kompensacja mocy biernej?
Kompensacja mocy biernej to jedna z podstawowych kwestii, o jakie powinno się zadbać podczas projektowania oraz późniejszej eksploatacji każdej sieci elektroenergetycznej. Nieprawidłowości w tym zakresie prowadzą zazwyczaj do zauważalnego wzrostu kosztów ponoszonych przez użytkowników sieci, w której stopień skompensowania mocy biernej jest niewystarczający. Poniżej wyjaśniamy, czym jest moc bierna, dlaczego kompensacja energii biernej jest ważna i jakie korzyści niesie zastosowanie odpowiednio dobranych urządzeń do kompensacji mocy biernej.
więcej
23 07 2024
Moc przyłączeniowa - określanie i zastosowanie
Moc przyłączeniowa to w elektroenergetyce jedno z ważniejszych pojęć związanych ze zużyciem energii elektrycznej i zapotrzebowaniem na nią. Często jednak moc przyłączeniowa jest mylona z innymi, podobnie brzmiącymi terminami, jak np. moc umowna czy moc zainstalowana. Dlatego poniżej wyjaśniamy, czym jest i jak sprawdzić moc przyłączeniową, do czego ten parametr jest wykorzystywany oraz w jaki sposób moc przyłączeniowa wpływa na rachunki za energię.
więcej
więcej aktualności