Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Aktualności

29 04 2024
Protokół przeglądu instalacji elektrycznej - co jest istotne?
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami przegląd instalacji elektrycznej jest zobowiązany wykonywać właściciel bądź zarządca każdego obiektu budowlanego wyposażonego w instalację elektryczną. Zależnie od przeznaczenia budynku oraz jego rodzaju, przeglądy instalacji należy wykonywać co określony czas, a po zakończeniu każdego przeglądu konieczne jest sporządzenie protokołu potwierdzającego wykonanie wymaganych ustawowo czynności. Poniżej szczegółowo opisujemy, jak często należy przeprowadzać przeglądy instalacji elektrycznej, co powinien zawierać protokół i na czym zgodnie z przepisami prawa powinien polegać przegląd instalacji elektrycznej w domu bądź mieszkaniu.
więcej
29 04 2024
Przyłącze prądu do działki - na czym polega cały proces?
Przyłącze prądu do działki (przyłącze energetyczne) jest bezwzględnie konieczne na każdej działce budowlanej, a coraz częściej na wykonanie takiego przyłącza decydują się również właściciele działek rekreacyjnych, a nawet rolnych. Przyłączenie prądu do działki wymaga jednak wielu formalności, spełnienia określonych warunków, jest także czasochłonne, dlatego poniżej szczegółowo opisujemy, co trzeba zrobić, żeby podłączyć prąd na działce, z jakimi procedurami formalnymi się to wiąże i na jakie koszty należy być przygotowanym.
więcej
23 02 2024
Projektowanie rozdzielnicy elektrycznej - wymagania przy projektach
Projektowanie rozdzielnicy elektrycznej powinno odbywać się zgodnie z najnowszymi obowiązującymi regulacjami w tym zakresie. Zostały one opracowane w celu usprawnienia prac projektowych i stworzenia jednolitego standardu, którego wykorzystanie przekłada się na zauważalną poprawę jakości oraz bezpieczeństwa rozdzielnic, a także na redukcję kosztów związanych z pracami projektowymi i późniejszą realizacją projektu. Jak zatem powinno przebiegać projektowanie rozdzielnicy elektrycznej zgodnie z obowiązującą obecnie normą PN-EN IEC 61349?
więcej
07 12 2023
Impedancja pętli zwarcia - jak wygląda pomiar i wzór?
Impedancja pętli zwarcia, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r. poz. 682), stanowi jeden z parametrów, jakie należy zmierzyć podczas wykonywania obligatoryjnej kontroli okresowej budynku. Zgodnie ze wspomnianą ustawą, obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez zarządcę lub właściciela okresowej (co najmniej raz na 5 lat) kontroli w zakresie stanu technicznego i przydatności do użytkowania. W zakres tej ustawowo nakazanej kontroli wchodzi wiele pomiarów, a jednym z ważniejszych jest badanie instalacji elektrycznej pod kątem stanu sprawności zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń. Pomiar impedancji pętli zwarcia pozwala sprawdzić prawidłowość doboru zabezpieczeń i skuteczność ich działania.
więcej
05 12 2023
Uziemienie instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym - kompedium wiedzy
Uziemienie instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym pełni kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa osobom przebywającym w danym budynku, jest również niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania praktycznie wszystkich urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Jakie są rodzaje uziemień, w jaki sposób należy je wykonać, aby faktycznie spełniało swoją rolę i dlaczego to takie ważne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej, zatem zapraszamy do lektury!
więcej
23 10 2023
Nowe obudowy Easy9 EU od Schneider Electric
Easy9 EU jest to nowa oferta obudów do montażu aparatury modułowej.
więcej
więcej aktualności