Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Stacje transformatorowe napowietrzne (słupowe)

Napowietrzne (słupowe) stacje transformatorowe służą najczęściej do zasilania odbiorców na terenach podmiejskich, osiedlowych, wiejskich, a także odbiorców przemysłowo-usługowych z napowietrznej bądź kablowej sieci SN. Stacje tego typu umieszcza się na dedykowanych betonowych lub żelbetonowych (strunobetonowych) słupach, niedostępnych z ziemi i zapewniających odpowiednią nośność elementom stacji. W stacjach słupowych zależnie od potrzeb, typu stacji oraz terenowych uwarunkowań lokalnych, możliwe jest zastosowanie zróżnicowanego wyposażenia i zabezpieczeń. Pozwala to w niemal dowolny sposób dostosować i zoptymalizować daną stację oraz zapewnić jej prawidłowe funkcjonowanie, a tym samym ciągłość dostaw energii do odbiorców.

Transformatorowe stacje słupowe - główne rodzaje

Ogólnie rzecz biorąc na terytorium Polski eksploatowane są dwa zasadnicze rodzaje transformatorowych stacji słupowych: stacje starego typu, budowane masowo jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku, oraz stacje współczesne, lepiej dostosowane do obecnych standardów, przepisów oraz obowiązujących norm.

Starsze stacje słupowe najłatwiej rozpoznać po tym, że posiadają 2 lub 4 wykonane z żelbetonu żerdzie nośne o relatywnie ograniczonej nośności (a tym samym mniejszej mocy maksymalnej transformatorów) oraz są wyposażone w charakterystyczne bezpieczniki i odłączniki. Dodatkowo stare stacje słupowe z reguły są trudniejsze w naprawie i konserwacji.

Praktycznie wszystkie konstrukcje nowej generacji to z kolei stacje jednożerdziowe ze strunobetonu wirowanego typu E, co przekłada się na mniejszą powierzchnię zajmowanego gruntu oraz większą nośność i łatwość wymiany elementów w razie takiej potrzeby.

Projektowanie stacji transformatorowych

Prace projektowe w zakresie transformatorowych stacji słupowych zawsze realizujemy w taki sposób, aby optymalnie spełniały oczekiwania i potrzeby inwestora, pozostając jednocześnie w pełnej zgodzie z obowiązującymi przepisami i normami. W każdym przypadku uwzględniamy lokalne warunki terenowe i proponujemy takie rozwiązania, które będą w możliwie jak najmniejszym stopniu wpływać na estetykę otoczenia, a także na lokalne środowisko naturalne i istniejącą infrastrukturę elektryczną, teletechniczną czy komunikacyjną.

Naprawa stacji transformatorowych

Istniejące stacje słupowe to w wielu przypadkach konstrukcje eksploatowane od wielu lat, co oznacza, że część elementów uległa naturalnemu zużyciu (jak np. komponenty elektryczne) lub degradacji pod wpływem niesprzyjających czynników atmosferycznych. Nasza firma podejmuje się wykonania napraw i konserwacji istniejących stacji słupowych w dowolnym zakresie - od wymiany pojedynczych komponentów po kompleksową naprawę danej stacji wraz z modernizacją do bieżących standardów.

Transformatorowe stacje słupowe w Elektro-Spark - od projektowania po prace konserwacyjne

Jako firma świadcząca usługi elektryczne oferujemy również prace przy projektowaniu, budowie, naprawach i eksploatacji słupowych stacji transformatorowych. Działamy na terenie całego kraju, dzięki czemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie docierać do naszych klientów. Pracujemy i reagujemy szybko, nawet podczas bardzo poważnych awarii czy w przypadku konieczności przeprowadzenia skomplikowanych napraw, mających na celu zapewnienie ciągłości w dostawie energii elektrycznej.

Zajmujemy się nie tylko budową stacji transformatorowych słupowych, ale także ich konserwacją, usuwaniem awarii oraz projektowaniem całych linii. Nasi pracownicy posiadają ogromne doświadczenie i wymagane uprawnienia branżowe, a dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i narzędziom, wykonują swoją pracę profesjonalnie, szybko i gwarantując bezpieczeństwo użytkowania transformatorów po zakończeniu wszystkich prac. W zakres realizowanych przez nas działań związanych z obsługą słupowych stacji napowietrznych wchodzą też czynności łączeniowe, sterowanie, monitorowanie i konserwacja.