Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Projekty oświetleniowe

Projekty oświetleniowe pełnią kluczową rolę wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zapewnienia odpowiedniego poziomu widoczności. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i przestrzeni na zewnątrz budynków oraz wszelkich innych przestrzeni, w których z różnych względów wymagane jest oświetlenie (np. ciągi komunikacyjne, place budowy czy tereny zielone).

Dobry projekt podstawą prawidłowego doboru oświetlenia

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne znacząco wpływa na nastrój, zachowania oraz bezpieczeństwo mieszkańców, użytkowników pomieszczeń oraz osób spacerujących na zewnątrz lub poruszających się pojazdami. Z tego względu oświetlenie musi być nie tylko efektowne i estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne oraz funkcjonalne. Wszystkie projekty oświetleniowe opracowywane przez nas przygotowujemy z uwzględnieniem tych kwestii, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami branżowymi oraz oczekiwaniami inwestora.

W ramach usług projektowych w zakresie oświetlenia współpracujemy m.in. ze sklepami, salonami sprzedaży, butikami, salonami kosmetycznymi, gabinetami lekarskimi, biurami, budynkami edukacyjnymi, restauracjami, pubami i innymi budynkami służącymi rozrywce oraz podmiotami z szeroko rozumianego sektora przemysłowego. W razie potrzeby planujemy oświetlenie budynków z zewnątrz, a także oświetlenie budowli dekoracyjnych i innych wskazanych przez klienta przestrzeni oraz obiektów.

Projekty oświetleniowe - rodzaje

Projektowanie oświetlenia może obejmować wiele różnych jego rodzajów, zależnie od lokalizacji, docelowego przeznaczenia oświetlanego obiektu bądź przestrzeni i szeregu innych czynników. Specjaliści Elektro-Spark są w stanie zaprojektować dowolnego typu i wielkości oświetlenie dla każdego budynku czy przestrzeni, zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi i normami branżowymi.
Zasadnicza klasyfikacja oświetlenia we wnętrzach obejmuje następujące jego rodzaje:

  • oświetlenie ogólne - główny rodzaj oświetlenia, który ma oświetlać jak największą przestrzeń bez akcentowania konkretnych jej części i zapewniać jak najlepszą widoczność. W większych pomieszczeniach realizowane zazwyczaj przy wykorzystaniu wielu punktów świetlnych;
  • oświetlenie miejscowe (określane też jako oświetlenie zadaniowe) - to dodatkowe oświetlenie, którego podstawowym zadaniem jest doświetlanie konkretnego miejsca (np. stanowiska pracy lub niewielkiego fragmentu przestrzeni) w danym pomieszczeniu lub na zewnątrz;
  • oświetlenie złożone - obejmuje oświetlenie ogólne i oświetlenie miejscowe łącznie.

Projektowanie oświetlenia w Elektro-Spark

Dla wszystkich naszych klientów przygotowujemy projekty oświetlenia zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami i normami oraz w oparciu o najlepsze praktyki. W każdym przypadku uwzględniamy warunki lokalne w miejscu, gdzie docelowo ma się znaleźć projektowane oświetlenie.

Projektowanie oświetlenia w domu jedno- lub wielorodzinnym zawsze rozpoczynamy od konkretnego określenia potrzeb i oczekiwań inwestora co do końcowego efektu. Dzięki temu w każdym przypadku powstaje indywidualny projekt oświetlenia domu, szyty na miarę i optymalnie dostosowany do wymagań klienta, a jednocześnie mieszczący się w ramach zakładanego budżetu. Zawsze projektujemy z uwzględnieniem wykorzystania materiałów i komponentów najwyższej klasy.

Projektowanie lamp i systemów oświetleniowych dla sektora przemysłowego wymaga z reguły większego nakładu pracy z uwagi na specyfikę tego rodzaju projektów oświetlenia. W każdym przypadku opracowujemy projekt w oparciu o realne potrzeby inwestora oraz dokładne pomiary w miejscu realizacji, dzięki czemu nasze projekty oświetleniowe są optymalnie dostosowane do oczekiwań klienta i warunków panujących w danym obiekcie.

W razie potrzeby jesteśmy również w stanie zaprojektować oświetlenie awaryjne (zapasowe lub ewakuacyjne). Każdy projekt oświetlenia awaryjnego w obiektach budowlanych opracowujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa budowlanego, a także aktualne zapisy krajowych i międzynarodowych norm branżowych.

Elektro-Spark - projektowanie oświetlenia dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę w zakresie projektowania i realizacji oświetlenia w dowolnego rodzaju i wielkości obiektach budowlanych oraz na terenach otwartych w całej Polsce. Naszym klientom gwarantujemy terminowość, dokładność i bezpieczeństwo oraz funkcjonalność wszystkich przygotowanych przez nas projektów oświetleniowych niezależnie od tego, czy chodzi o oświetlenie wewnętrzne, czy o oświetlenie zewnętrzne budynków czy terenów zielonych. Zawsze dbamy o to, by przygotowany projekt spełniał wszystkie oczekiwania i potrzeby klienta, a w razie potrzeby doradzamy optymalne rozwiązania w ramach przewidzianego budżetu. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z inwestorami oraz architektami.