Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne   od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy  przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce  jesteśmy dostępni w wielu miastach  serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Baterie kondensatorów typu BK

Baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej wykorzystuje się w przedsiębiorstwach i zakładach produkcyjnych do skutecznego zmniejszenia poziomu emisji mocy biernej, co pozwala zminimalizować bądź nawet wyeliminować ponoszone koszty w przypadku ponadumownego poboru energii biernej. Zastosowanie baterii kondensatorów przekłada się również na stabilizację pracy systemu elektroenergetycznego i wydłużenie żywotności kabli oraz pozostałych elementów sieci zasilającej. Zwiększają się także możliwości przesyłowe sieci, a straty mocy i spadki napięć w liniach zasilających ulegają zauważalnemu zmniejszeniu.

Kompensacja mocy biernej może się odbywać na kilku różnych poziomach:

 • centralnie - w tym przypadku baterie kondensatorów zabudowuje się przy rozdzielnicy głównej;
 • grupowo - tego rodzaju kompensację stosuje się zazwyczaj w przypadku rozległej sieci kablowej i dużego rozproszenia odbiorów, a polega na zabudowaniu baterii kondensatorów przy podrozdzielnicy albo przy konkretnej grupie odbiorów;
 • indywidualnie - najczęściej stosowana dla odbiorów dużej mocy, gdzie kondensatory zabudowuje się przy pojedynczych odbiorach.

Baterie kondensatorów BK - charakterystyka ogólna

Produkowane przez nas baterie kondensatorów przeznaczone są do centralnej lub grupowej automatycznej kompensacji indukcyjnej mocy biernej w trójfazowych sieciach o napięciu znamionowym 400V w zakładach przemysłowych, przy założeniu równomiernego obciążenia faz. Baterie wyposażone są w mikroprocesorowy regulator mocy biernej, który automatycznie dostosowuje moc załączanych kondensatorów do potrzeb sieci (tak, aby uzyskać stałą zaprogramowaną wartość cosϕ). Użycie układów wysokiej skali integracji zapewnia osiągnięcie dużej niezawodności pracy, dzięki czemu nasze baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej działają poprawnie bez nadzoru służb energetycznych.

Baterie kondensatorów - typy

W zależności od wielkości i ilości stopni regulacji, baterie kondensatorów mocy biernej wykonywane są w obudowach stalowych wiszących lub stojących. Wykorzystujemy kondensatory o napięciu znamionowym 400V, 440V oraz 525V, zależnie od występowania w danym obiekcie wyższych harmonicznych oraz zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i potrzebami użytkownika końcowego. Możliwy czas załączania lub wyłączania baterii może być dowolnie regulowany co 1 sekundę w zakresie od 1 do 99 sekund, co przekłada się na wysoką elastyczność pracy.


W OFERCIE POSIADAMY NASTĘPUJĄCE TYPY BATERII KONDENSATORÓW:

 • BKe - bezdławikowe
 • BKD e - z dławikami ochronnymi:
  • o współczynniku tłumienia p=7% (fr=189 Hz)
  • o współczynniku tłumienia p=14% (fr=133 Hz)
 • BKre - bezdławikowe z miejscem pod zabudowę dławików ochronnych

Elektro-Spark - produkcja baterii kondensatorów

Produkujemy baterie kondensatorów w różnych zakresach mocy i stopniowania, każdorazowo dostosowując wyposażenie do specyfiki lokalizacji, w której baterie mają zostać zainstalowane. Wszystkie baterie kondensatorów produkowane przez Elektro-Spark działają w pełni automatycznie, gwarantując utrzymanie parametrów pracy i współczynnika mocy na optymalnym poziomie.

Bogate doświadczenie w produkcji baterii kondensatorów o standardowych i niestandardowych parametrach pozwala nam na optymalne dopasowanie wariantu baterii do potrzeb i wymagań każdego inwestora. Na indywidualne zamówienie możemy również wykonać baterie kondensatorowe o mocy i stopniach regulacji określonych przez użytkownika końcowego.

Materiały do pobrania

Kontakt

ELEKTRO-SPARK Sp. z o.o.

Dyrektor - Paweł Durka
tel. 785 205 905
e-mail: pawel.durka@elektrospark.pl

Zastępca Dyrektora - Artur Sokołowski
tel. 789 807 730
e-mail: artur.sokolowski@elektrospark.pl

Zapytania ofertowe
e-mail: stacje@elektrospark.pl