Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Złącza kablowe NN typu ZK

Zastosowanie

Złącza kablowe mają zastosowanie w kablowej sieci elektroenergetycznej nn 0,4 kV. Umożliwiają odejście od trasy kablowej niskiego napięcia i zasilenie odbiorcy przy pomocy wewnętrznej linii zasilającej (WLZ). W zależności od potrzeb możliwe jest zastosowanie złącz końcowych, przelotowych (w tym również z podziałem sieci) lub pomiarowych (z umieszczonym układem rozliczeniowego pomiaru energii elektrycznej).

Złącza kablowe ZK-1 przeznaczone są do rozdziału energii elektrycznej i zabezpieczenia przed skutkami zwarć oraz przeciążeń w sieciach kablowych nn 0,4 kV jako punkty końcowe sieci (ZK-1a) lub rozgałęźne (ZK-1b).

Złącza kablowe ZK-2 są przeznaczone do rozdziału energii elektrycznej i zabezpieczenia przed skutkami zwarć oraz przeciążeń w sieciach kablowych nn 0,4 kV jako punkty końcowe i rozgałęźne sieci w tym również z podziałem linii.

Złącza kablowe ZK-3 są przeznaczone do rozdziału energii elektrycznej i zabezpieczenia przed skutkami zwarć oraz przeciążeń w sieciach kablowych nn 0,4 kV jako punkty rozgałęźne sieci.

Konstrukcja i wyposażenie

Złącza kablowe ZK montowane są w obudowach typu OS lub KS firmy ZUP "EMITER". Obudowy wykonane są z izolacyjnego, trudnopalnego i samogasnącego kompozytu - Estrodur (poliester + włókno szklane) w kolorze naturalnym, popielato-szarym RAL 7032. Odznaczają się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych (UV), korozję i większość czynników chemicznych. Modułowa konstrukcja umożliwia połączenie obudowy z fundamentem i kieszenią kablową, łączenie obudów w układzie pionowym, co znacznie ułatwia podłączenie kabli. Drzwi osadzone są na krytych zawiasach, posiadają zabezpieczenie przez wypadnięciem w przypadku przecięcia zawiasu, posiadają kąt otwarcia 1800. Drzwi wyposażone są w dwupunktowy zamek baskwilowy, który może być wyposażony we wkładkę patentową. Pokrywy kieszeni kablowej są zdejmowane bez użycia narzędzi i pozwalają na wygodne wprowadzenie kabli do instalowanego złącza.

Obudowy mogą być wyposażone w dwa rodzaje daszków:

  • skośny (dla obudów montowanych na zewnątrz),
  • płaski - do stosowania złącz wewnątrz obiektów.

Złącza są wyposażone w podstawy bezpiecznikowe typu PBD (lub równoważne) lub rozłączniki bezpiecznikowe 160-250-400 A. Przygotowane są do podłączenia kabli o przekroju do 240 mm2. Złącza pomiarowe są wyposażone w tablice licznikowe uniwersalne, obudowy do zamontowania wyłączników instalacyjnych i listwy zaciskowe LZG 35/16. Standardowo złącza przystosowane są do systemu sieci TN-C. W obudowie montowana jest szyna PEN, możliwe jest również wykonanie złączy do systemu TN-C-S lub TN-S.

Podstawowe dane techniczne

Napięcie znamionowe izolacji

500 V

Znamionowe napięcie robocze

230V/400V

Częstotliwość znamionowa

50 Hz
Znamionowy prąd ciągły 160 A, 250 A, 400 A
Znamionowy prąd ciągły części pomiarowej 63 A
Znamionowy prąd szczytowy 44 kA
Klasa ochronności II
Stopień ochrony IP44
Wytrzymałość na uderzenia IK10
Kolor obudowy RAL 7035
Materiały do pobrania  

Złącza kablowe spełniają wymagania normy PN-EN 60439-1:2003 i posiadają Atest Nr 659 Instytutu Energetyki w Warszawie.

Kontakt

ELEKTRO-SPARK Sp. z o.o.

Dyrektor - Paweł Durka
tel. 785 205 905
e-mail: pawel.durka@elektrospark.pl

Zastępca Dyrektora - Artur Sokołowski
tel. 789 807 730
e-mail: artur.sokolowski@elektrospark.pl

Zapytania ofertowe
e-mail: stacje@elektrospark.pl