Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Przyłącza energetyczne (kablowe i napowietrzne)

Przyłącze elektroenergetyczne to taki odcinek lub element sieci energetycznej, który służy do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu i jest dostosowany do mocy przyłączeniowej z pozostałą częścią sieci przedsiębiorstwa energetycznego dostarczającego usługę przesyłania bądź dystrybucji energii elektrycznej na rzecz podmiotu, u którego znajduje się przyłącze. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami przyłącze do sieci energetycznej może projektować i wykonywać wyłącznie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia zawodowe dla elektryków (uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych).

Przyłącze elektroenergetyczne - charakterystyka i rodzaje

W Polsce budowa przyłączy elektroenergetycznych i energetycznych nie wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę, ale wymagane jest sporządzenie planu sytuacyjnego na kopii aktualnej mapy zasadniczej (mapy do celów projektowych) albo na kopii mapy jednostkowej, która została przyjęta do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego.

Obecnie przyłącza energetyczne najczęściej wykonuje się jako przyłącza kablowe lub przyłącza napowietrzne, zależnie od warunków urbanizacyjnych i możliwości technicznych dostępnych w docelowej lokalizacji.

Przyłącze energetyczne kablowe

Kablowe przyłącza energetyczne zasilają dany obiekt budowlany za pośrednictwem linii kablowej układanej w ziemi, dzięki czemu jest ono znacznie mniej podatne na potencjalne uszkodzenia w wyniku niesprzyjających czynników atmosferycznych (porywiste wiatry, burze itp.). Przyłącza tego typu są również mniej uciążliwe dla otoczenia, nie wpływają na estetykę krajobrazu i cechują się wysoką niezawodnością. Budowa przyłącza energetycznego opartego na podziemnych liniach kablowych wiąże się jednak z wyższymi kosztami, dłuższym czasem realizacji prac oraz większym nakładem prac w przypadku konieczności wykonania napraw bądź wymiany.

Przyłącze energetyczne napowietrzne

Napowietrzne przyłącza energetyczne najczęściej są wykonywane na terenach niskozurbanizowanych (np. regiony wiejskie i podmiejskie), w których dostępne są już istniejące sieci napowietrzne. Możliwe jest wykonanie takiego przyłącza zarówno przy użyciu przewodów gołych, jak i przewodów izolowanych, zależnie od potrzeb i oczekiwań inwestora. Co istotne, takie przyłącza są silniej narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne, jednak ich wykonanie jest z reguły tańsze i szybsze, niż przyłączy kablowych.

Elektro-Spark - projektowanie i wykonawstwo przyłączy energetycznych

W ramach szerokiej oferty usług nasza firma zajmuje się kompleksową realizacją prac związanych z instalacją elektryczną i wykonywaniem przyłączy energetycznych kablowych i napowietrznych na terenie całej Polski. Dzięki posiadanemu zapleczu technicznemu oraz bogatemu doświadczeniu naszych pracowników koordynujemy i przeprowadzamy wszelkie prace związane z wykonaniem przyłączy energetycznych w stałej współpracy z zakładami energetycznymi. Nasi pracownicy posiadają wszystkie wymagane uprawnienia, przygotowują także pełną dokumentację oraz wykonują prace wysokościowe w przypadku przyłączy w budynkach mieszkalnych, a także w obiektach handlowych, przemysłowych oraz w budynkach użyteczności publicznej.

Wykonujemy przyłącza zarówno na podstawie zleconych nam projektów, jak i gotowych projektów dostarczonych przez inwestora, do których, jeśli zajdzie taka potrzeba, można także wprowadzić bardziej funkcjonalne rozwiązania. Nasi pracownicy dbają o bezpieczeństwo rozwiązań oraz ich estetykę, a wszystkie przyłącza są wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Zastępujemy też klientów w prowadzeniu i dostarczaniu dokumentacji technicznej dla zakładu energetycznego.