Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Budowa linii telekomunikacyjnych

Linie telekomunikacyjne stanowią jeden z kluczowych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej, przeznaczony do przesyłania sygnałów telekomunikacyjnych w obrębie istniejącej sieci. W zależności od przeznaczenia linie telekomunikacyjne mogą być prowadzone przy użyciu kabli, światłowodów, fal radiowych, optycznych bądź innych środków wykorzystujących energię elektromagnetyczną i prowadzone nad ziemią, bądź pod ziemią.

Linie telekomunikacyjne kablowe

Telekomunikacyjne linie kablowe to pojedyncze kable bądź ich zespoły, które wraz z niezbędnym osprzętem układa się na wspólnej trasie pomiędzy węzłami sieci telekomunikacyjnej w celu ich połączenia. W zakresie budowy linii telekomunikacyjnych oferujemy kompleksowe, specjalistyczne usługi budowy systemów i sieci telekomunikacyjnych w istniejących oraz powstających budynkach i innych obiektach budowlanych. Oferujemy między innymi budowę linii napowietrznych lub podziemnych, budowę przyłączy abonenckich, budowę orurowania i okablowania w budynkach lub na działkach, instalowanie szaf telekomunikacyjnych wraz z wyposażeniem oraz zasilaniem, spawanie światłowodów czy budowę masztów i wież. W razie potrzeby zapewniamy także usługę adaptacji punktów dostępowych i montażu anten.

Telekomunikacyjna linia kablowa podziemna

Budowa telekomunikacyjnych linii kablowych pod ziemią wiąże się z koniecznością umieszczenia ich w odpowiednio przygotowanej kanalizacji kablowej bądź w innym obiekcie budowlanym na zasadach współwykorzystania. W razie potrzeby, podziemna linia telekomunikacyjna może również zostać poprowadzona na dnie lub w dnie morza (zarówno terytorialnego, jak i w morskich wodach wewnętrznych), a także na lub w dnie śródlądowych wód powierzchniowych. Przepisy dopuszczają też możliwość umieszczenia telekomunikacyjnych linii kablowych podziemnych bezpośrednio w gruncie, jednak w takim przypadku konieczne jest ułożenie kabla bądź kabli a gruncie na głębokości co najmniej 0,7 metra wraz z wymaganym oznaczeniem ostrzegawczym lub ostrzegawczo-lokalizacyjnym.

Linie telekomunikacyjne napowietrzne

Budowa linii telekomunikacyjnych nadziemnych wymaga zastosowania odpowiedniej podbudowy słupowej (telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej lub trakcyjnej) albo konstrukcji wsporczych. Nadziemne kablowe linie telekomunikacyjne mogą również być zainstalowane między budynkami, zgodnie z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi. Co istotne, napowietrzne linie telekomunikacyjne muszą być wytyczane w terenie przez uprawnione do tego podmioty bądź służby, zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi i normami branżowymi.

Elektro-Spark - budowa i projektowanie linii telekomunikacyjnych

Specjalizujemy się w usługach i pracach związanych z szeroko rozumianą elektroenergetyką, w tym budową linii telekomunikacyjnych dowolnego typu i wielkości. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowo-narzędziowemu oraz bogatemu doświadczeniu naszych pracowników realizujemy powierzone nam zadania szybko, efektywnie i w wyznaczonych terminach. Nasza firma nie tylko wykonuje prace zgodnie z gotowym i dostarczonym przez klienta projektem - w razie potrzeby zajmujemy się również projektowaniem sieci telekomunikacyjnych zgodnie z potrzebami inwestora.

Wszystkie prace wykonujemy zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi oraz obowiązującymi przepisami i normami, od wykonania projektu i przeprowadzenia robót wraz z dostawą urządzeń i materiałów, aż po wprowadzanie zmian w istniejących już liniach albo realizację wyłącznie określonych elementów budowy.